Dzieci Diuny

ByDaniel

Dzieci Diuny

Wraz z premierą ekranizacji pierwszej części “Kronik Diuny” o serii znów zrobiło się głośno. Wiele osób decyduje się na sięgnięcie po kolejne tomy. “Dzieci Diuny” to międzynarodowy bestseller Franka Herberta. Dlaczego warto po nią sięgnąć?

Podstawowe informacje o książce

  • trzeci tom cyklu “Kroniki Diuny”
  • Wydawnictwo Rebis
  • 528 stron
  • premiera pierwszego wydania w Polsce – 18.11.2008
  • tłumaczenie Andrzej Jankowski, Marek Marszał
  • gatunek – fantasy, science-fiction

Opis fabuły

Minęło już dziewięć lat, odkąd Paul Muad’Dib mimo oślepienia wyruszył na samotną wyprawę na pustynię. Celem było spotkanie z Szej-huludem. Tymczasem w Imperium rządy sprawuje jego siostra, Alia. Opętana regentka nie zamierza odpuścić tronu, ale na jej drodze stają rodowici następcy Paula, Ganima oraz Leto. Dzieciaki mają tylko kilka lat, ale już stanowią zagrożenie dla rodu Corrinów, będącego wielkim wrogiem Atrydów, marzącego o ponownym objęciu Tronu Złotego Lwa.
Bliźniakom również może grozić opętanie. Mimo tego decydują się na podjęcie ciężkiej, właściwie beznadziejnej walki. Muszą działać jednocześnie aż na kilku frontach. W tym czasie do Arrakis przybywa bardzo charyzmatyczny Kaznodzieja, na dodatek niewidomy. Dzieciakom zaczyna on przypominać zmarłego tatę…

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

“Dzieci Diuny” to obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów “Kronik Diuny” i książek science-fiction. To wielowątkowa, epicka opowieść o wytrwałości, sile i uporze w dążeniu do celu. W książce nie brakuje także rozważań filozoficznych, charakterystycznych dla stylu Franka Herberta. Oprócz dobrze znanych już bohaterów, czytelnicy poznają sporo nowych, ciekawych postaci. Szokujące zwroty akcji, oryginalna fabuła i barwny świat przedstawiony gwarantowane.

Powieść z pewnością pochłonie każdego, kto po nią sięgnie. Będzie zaskakiwać, niepokoić, momentami przerażać. To książka zawierająca wiele prawd moralnych i mądrości, które warto wziąć sobie do serca.

 

 

About the author

Daniel administrator